Öğrencilerimiz Üniversite Yıllarını İyi Değerlendirmeli

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, akademik çalışmaların yanı sıra üniversite yıllarının öğrenciler açısından, kendilerini farklı alanlarda gelişebilecekleri bir süreç olduğunu söyledi.

İşadamı Mehmet Tıpırdamaz Tıp Fakültesi ikinci sınıf öğrencilerini akşam yemeğinde ağırladı. Bu etkinliklerin şehir-üniversite ilişkileri bakımından özel bir noktada yer aldığını dile getiren Rektör Şahin, öğrencilere üniversite yıllarını iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu. Her öğrencinin üniversite yıllarında seçtiği akademik alana dair eğitim aldığını ancak bunun tek başına yeterli olmayacağını dile getiren Şahin, “Öğrencilerimiz mutlaka kültür, sanat ve sporla ilgilenmeli, toplumsal çalışmalara katkı sunmalı, etkinliklerin içerisinde yer almalı ve farklı akademik alanlara ilişkin okumalar yapmalı... Bu yılları çok iyi değerlendirmelisiniz. Eğitim sürecini verimli geçirebilmek için bu detaylar çok önemli. Tüm öğrencilerimize derslerinde ve sınavlarında başarılar diliyoruz. Ayrıca bu akşam yemeğini organize eden İşadamı Sayın Mehmet Tıpırdamaz’a ve Otel Ahsaray ekibine de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ve Tıp Fakültesi yöneticilerinin de katıldığı program, genel istişare ve öğrencilerin taleplerinin dinlenilmesi ile tamamlandı.

3318