Kütüphane Çalışma Salonları 10 Aralık’a Kadar 7/24 Açık

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, 2-10 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ara sınavlara hazırlanan öğrencileri kütüphanede ziyaret etti ve başarı dileklerinde bulundu.

Kütüphane kullanım saatlerini sınav dönemlerinde güncellediklerini, öğrencilerin 10 Aralık 2023 tarihine kadar çalışma salonlarını 7/24, ana binayı ise 08.00-21.45 saatleri arasında kullanabileceklerini ifade eden Rektör Arıbaş, “Kütüphanemiz, öğrencilerin kampüste en çok ziyaret ettikleri bina ve özellikle sınav dönemlerinde ziyaret trafiği ciddi biçimde artıyor. Biz de yeni düzenlemeler yaparak, kütüphanenin rahat ve etkin biçimde hizmet vermesini sağlamaya çalışıyoruz. Amacımız her gün 24 saat açık bir kütüphane oluşturmak ama bunun için biraz daha zamana ihtiyacımız var” dedi. Şehrin en büyük kütüphanesi olan ASÜ Kütüphanesinde yaklaşık 110 bin basılı ve 29 bin elektronik kitap olduğunu söyleyen Rektör Alpay Arıbaş, koleksiyonun öğrencilerin taleplerine göre her geçen gün genişlediğini vurguladı. Sınavlara hazırlanan öğrencilerle kısa süreli sohbet eden, sıkıntılarını dinleyen ve taleplerini alan Prof. Arıbaş, düzenli ders çalışmanın önemine dikkat çekti ve tüm öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

ASÜ Rektörü, öğrencilerle görüşmesinin ardından Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Elif Abacı’dan çalışmaların geneli hakkında bilgiler aldı.  

4664