ASÜ’lüler Yaşlılar ve Çocuklar İçin Sportif Etkinlikler Yapıyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Spor Bilimleri Fakültesi ile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında, yaşlı ve genç bireylerin sporla buluşması adına bir iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Spor Yöneticiliği Bölümü son sınıf öğrencileri, huzurevinde ve çocuk evlerinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor.

Yaşlı ve genç bireylerin sportif eğlencelerle fiziksel ve zihinsel aktivitelerde bulunmalarına destek amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar, ASÜ’lü öğrencilerin sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine de katkı sağlıyor. Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezinde çocukların eğlenerek spora yönlendirilmesi amacıyla voleybol, futbol, masa tenisi, bilardo, geleneksel oyunlar ve eğitsel oyunlardan oluşan etkinlikler yapılıyor. Huzurevinde ise yaşlıların eğlenceli vakit geçirerek fiziksel hareketliliklerini sağlamak amacıyla dikitlere halka geçirme, çapraz adımlarla dikitler arasında slalom yapma, engel üzerinden geçme, belirlenen hedeflere top atabilme, müzik eşliğinde sandalye kapmaca, bowling ve hızlı eşleştirme gibi aktiviteler düzenleniyor. Etkinlikler bahar yarıyılı sonuna kadar sürecek.  

Dr. Öğr. Üyesi Şenay Karakuş Uysal ve Dr. Öğr. Üyesi Gülsen Tosun Tunç’un koordine ettiği çalışmalarda Edanur Soylu, Elif Aslıvar, İbrahim Kadir Avcı, Mehmet Elitok, Oğuzhan Gül, Semanur Ceviz, İrem Nur Toklucu, Hamza Özgen, Hasan Basri Sarı, Mustafa Uğur Kaş, Perihan Osandırmaz ve Yusuf Tepe isimli öğrenciler görev alıyor.

5075